10 січня 2019 року експерт НЕЦУ з питань політики у сфері зміни клімату – Георгій Веремійчик – взяв участь в офіційному відкритті нового проекту Агентства ООН з Промислового Розвитку (ЮНІДО) в Україні.

За фінансової підтримки Глобального Екологічного Фонду ЮНІДО розпочинає в Україні впровадження Проекту «Глобальна інноваційна програма чистих технологій для стартапів та МСП в Україні».

Бенефіціарами Проекту є Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство Економічного розвитку і торгівлі, Державна інноваційно-фінансова кредитна установа (ДІФКУ).

Проект буде впроваджуватися в Україні з 2019 по 2021 роки.

Старший координатор Програми ЮНІДО Карлос Шандуві-Суарез представив загальну стратегію ЮНІДО з впровадження такого типу проектів у країнах-партнерах. Головним завданням Проекту є сприяння впровадженню інноваційних ідей, а також створення сприятливого середовища для реалізації перспективних проектів. Основним показником ефективності проектної пропозиції вважається скорочення викидів СО2. Проект планує співпрацювати також із університетами з метою пошуку нових ідей (представника Міносвіти введено до наглядової ради проекту).

Національний координатор ЮНІДО/ГЕФ Проекту Ігор Кирильчук

Національний координатор ЮНІДО/ГЕФ Проекту Ігор Кирильчук зазначив, що Проект відкритий для нових ідей і не має секторальних обмежень. Водночас проектні пропозиції мають бути екологічно дружні і передбачати раціональне використання ресурсів та енергії.