wind_power_nature_concernУкраїнські громадські екологічні організації підтримують розвиток вітроенергетики в Україні, оскільки це сприяє зменшенню застосування викопного палива і зниженню рівня забруднення довкілля. На відміну від будівництва великих гідроелектростанцій або видобутку викопного палива для теплоенергетики, вітрові електростанції (ВЕС) не передбачають масштабного перетворення навколишніх ландшафтів та сільгоспугідь. ВЕС не мають шкідливих викидів, як теплові електростанції, що працюють на вугіллі, та не стають причиною катастроф у випадку аварій, як атомні електростанції.

Вітрові турбіни безпечні для здоров’я місцевих жителів. У випадку розташування ВЕС в межах сільськогосподарських ландшафтів, вони також створюють додаткову інфраструктуру, корисну для сільського господарства. Місцеві фермери користуються відремонтованими дорогами серед сільгоспугідь та можуть бути спокійні за охорону свого врожаю від пожеж. В сільській місцевості створюються нові робочі місця та надходять додаткові кошти в місцеві бюджети.

НЕЦУ та ЕкГ «Печеніги» проаналізували ВЕС в Україні щодо впливу на навколишнє природне середовище і, на жаль, виявили низку проблем, пов’язаних з вибором ділянок та веденням будівельних робіт, які призводять до негативних екологічних наслідків. Мета цього буклету – допомогти компаніям, що планують будівництво та розвиток об’єктів вітрової енергетики, та органам місцевого самоврядування попередити негативний вплив майбутнього вітропарку на навколишнє середовище.

Як будувати ВЕС з найменшою шкодою для природи