rubka

Вирубка дерев у Совській балці продовжилася. 9 травня невідомі особи знищили молоді дерева, що їх у квітні висадили тут захисники балки, та почали ущільнення ґрунту. При собі особи, що здійснювали рубку, мали копію ордеру на видалення дерев, датованого 28 квітня 2011, хоча насправді ліс почали знищувати ще 21 лютого 2011.

«Сьогодні знову весь день працювала техніка та були чутні пили. На місці подій я була о 20 годині вечора. Частина з висадженими деревами поки що ціла, територія вглиб повністю зрівняна. Дерева, які валили у ярку, прибрані та вивезені – наче там так було все життя. Вирвано з корнем інформаційний стенд та дерева, які було посаджено активістами 16-го квітня. Територію розбили кілочками. Відповідно до проекту, дорога пройде через яр між Совським кладовищем, – відповідно, буде засипане освячене джерело, а червоні лінії вздовж дороги покладуть край придатній для відпочинку території». – розказує активістка захисту Совської балки Наталія Козлова.

У час, поки триває рубка, департамент заповідної справи Міністерства природи підтримав клопотання щодо заповідання Совської балки.

«На сьогодні активісти змогли з’ясувати, що дорога проходитиме північніше місця вирубки, і що будівельні вагончики належать різним організаціям. Досі проект будівництва не опублікований в ЗМІ, громадських слухань щодо проекту дороги не було. Так само немає жодних відомостей про те, кому і для чого надана земельна ділянка, на якій нині рубають дерева, і взагалі, чи існує таке земле відведення. Місцеві жителі переконані, що під виглядом Євро-2012 здійснюється спроба рейдерським шляхом забудувати балку», – каже заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Нагадаємо, 16 квітня на місці вирубки захисники балки спільно з організацією «Справжні Кияни» вкотре прибрали територію від сміття та висадили нові дерева.

Згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації №226, у парку відпочинку «Совська балка» мають бути вирубані майже 2 500 дерев. За офіційною версією, тут прокладатимуть дорогу, яка сприятиме наземному транспортному сполученню аеропорту «Жуляни». Будівництво пов’язують з «Євро 2012».

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Олексій Василюк,
заступник голови Національного екологічного центру України,
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com

Наталія Козлова,
місцева мешканка
095 899 18 35
ICQ: 467046703