Вчора, 10 жовтня у Львові відбулася операції з порятунку бурої ведмедиці, яку утримували 14 років на території ресторану.

Технічну операцію з перевезення тварини здійснили представники благодійного фонду « 4 лапи», з яким співпрацює Національний екологічний центр України. Для безпечного переміщення ведмедя були запрошені найкращі представники ветеринарної галузі Німеччини та Австрії.

«Право Маші жити у достойних умовах ми виборювали 3 роки – каже Наталія Вишневська, координатор зоозахисного напряму НЕЦУ. Не відразу вдавалось вмовити власників тварини добровільно віддати тварину до реабілітаційного центру. Були суди, довге листування та громадський тиск. Наразі львівська громада може святкувати перемогу, тому що тварину врятовано. Окрім того з колишніми власниками підписано угоду про те, що вони ніколи не будуть утримувати ведмедів».

Нагадуємо, що утримання диких тварин в неволі регламентується низкою законодавчих актів. Перебування червонокнижних тварин дозволено лише за умови отримання відповідного дозволу Міністерства екології та природних ресурсів України та забезпечення умов наближених до природних.

Бурі ведмеді в Україні занесені до Червоної книгу України, є зникаючим видом. В неволі за офіційними даними, перебуває від 200 до 250 ведмедів, які перебувають на мисливських станціях притравки, при ресторанах, в цирках та інших незадовільних місцях.

Ведмедиця Маша, як і ще шестеро інших вилучених ведмедів, буде мешкати у притулку для ведмедів «Домажир», що розташований в Яворівському районі Львівської області.

Наталія Вишневська,
координатор зоозахисного напряму НЕЦУ