27 березня в приміщенні Комітетів Верховної ради відбулось засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин порушення Конституції і законів, прийняття протиправних рішень посадовими особами Київської міськради і її виконавчого органу під керівництвом народного депутата Кулікова К.Б., присвячене природоохоронним питанням.

Як виявилось, коло порушень природоохоронного законодавства, які щільно рясно насичують посадові біографії київських чиновників, значно ширше, ніж може здатись на перший погляд. І забудова столичних парків, лісів а також вирубки дерев у скверах – лише мізерна частка від загальної маси порушень.

На питання народних депутатів, прокуратури і Державної екологічної інспекції відповідали керівники природоохоронного управління столиці, ДКП «Плесо», КО «Київзеленбуд» та інших структур.

Серед учасників засідання була присутня і природоохоронна громадськість – Національний екологічний центр України, Київський еколого-культурний центр, Київська ландшафтна ініціатива та Всеукраїнська Екологічна Ліга.

В ході роботи комісії з’ясувалось кілька маловідомих киянам фактів:

  • в багатьох випадках підприємства КО «Київзеленбуд», перебираючи на себе функції держави, обраховують збитки, нанесені вирубкою зелених насаджень, сума яких перераховується прямо на рахунок підприємств зеленого господарства. По цьому питанню Тимчасова слідча комісія спільно з Державною податковою інспекцією планує провести перевірки всіх рахунків там платежів КО «Київзеленбуд»;
  • документація, згідно з якою відбувається робота «Київзеленбуду», у тому числі і порядок знесення зелених насаджень у м.Києві не зареєстрована в Міністерстві юстиції України; КО «Київзеленбуд» господарює в парках і скверах, на які не має актів на користування земельною ділянкою;
  • Державне комунальне підприємство «Плесо», також не маючи оформленого права користування земельними ділянками земель водного фонду, надає їх в користування іншим особам (в тому числі таким що порушують на них встановлений режим), будує на них об’єкти стороннього призначення (наприклад гаражі);
  • з нарахованих Державною екологічною інспекцією у 2008 році 137 000 000 грн. штрафів за засмічення території. До державного бюджету перераховано лише 1 000 000!!!

Розгляд питань забудови острівних територій, природно-заповідного фонду та столичних лісів перенесли на спеціальне засідання Тимчасової слідчої комісії, адже такий обсяг наявних порушень, який відомий в цій частині дослідження комісії, не можливо дослідити за один день.