coal_tretton001Інновації та низьковуглецеве майбутнє — два боки однієї медалі”, — заявив Вальтер Треттон, керівник секції з питань енергетики, навколишнього середовища та транспорту Представництва ЄС в Україні під час семінару, присвяченого успішному завершенню масштабного дослідження із можливостей застосування новітніх технологій в тепловій енергетиці, які дозволяють знизити споживання вугілля й зменшити викиди парникових газів та інших шкідливих речовин у довкілля.

Однією з найсерйозніших проблем в енергетиці України учасники семінару визнали інтенсивне забруднення навколишнього середовища вітчизняними тепловими електростанціями. Причина в тому, що середній вік українських теплових електростанцій (ТЕС) складає 40 років і чимало з них вже вичерпали свій експлуатаційний ресурс та не відповідають екологічним вимогам Європейського Союзу. Щороку вони викидають в атмосферу більше мільйона тон двоокису сірки та інші небезпечні сполуки. Не вирішеним залишається й питання щодо утилізації токсичних твердих відходів, що утворюються через спалювання вугілля на ТЕС.

Учасники семінару представили власні моделі обладнання для зменшення викидів шкідливих речовин на українських ТЕС та виробництва електроенергії з біомаси й різних типів відходів, включно з відходами від збагачення вугілля та відходами металургійної промисловості.

На семінарі Національний екологічний центр України представив своє аналітичне дослідження “Спадок ери динозаврів: огляд теплової енергетики України“, яке в популярній формі описує стан справ в тепловій енергетиці.

 

“Добре, що Євросоюз підтримує новітні розробки в українській енергетиці та дбає про захист довкілля, але прикро, що цим не опікується держава. Досі українські урядовці робили вибір не на користь системних досліджень та інновацій в енергетиці, а на користь системної корупції. Замість того щоб вкладати мільярди в субсидування державних шахт, фактично закопуючи гроші платників податків в землю, уряд має належним чином фінансувати вітчизняну науку”, — зазначає Олег Савицький, координатор програми з екологізації енергетики Національного екологічного центру України.

Проект профінансований Європейською Комісією.
Семінар організований Інститутом Вугільних Енерготехнологій НАНУ.