Потреби людства в енергії до 2050 року можуть бути на 80% задоволені за рахунок відновлюваних джерел енергії, перш за все за рахунок сонячної енергії. Для цього лише потрібно, щоб уряди країн створювали відповідні умови для розвитку зеленої енергетики. Такий висновок роблять вчені Міжурядової групи експертів зі зміни клімату ООН у Cпеціальному звіті ООН щодо відновлюваних джерел енергії та зниження викидів.

Незважаючи на глобальні фінансові виклики, використання відновлюваної енергетики у світі швидко розвивається, йдеться у звіті. Так, у 2008 році приблизно 13% світової енергії було вироблено з відновлюваних джерел, а атомною енергетикою у той самий час було вироблено лише 2% енергії.

У звіті йдеться, що з 300 ГВт нових потужностей виробництва енергії у період 2008-2009 років майже половину (140 ГВт) складали відновлювані джерела енергії – вітрова та сонячна. Відновлювана енергетика стає конкурентоспроможною у порівнянні з традиційною, оскільки ціна на відновлювані джерела енергії постійно знижується.

«Інвестиції у розвиток відновлюваних джерел енергії коштуватимуть приблизно 1% світового ВВП щороку», – вважає Голова МГЕЗК Раджендра Пачаурі (Rajendra Pachauri).

«На даний момент в Україні доля відновлюваної енергетики складає менше 1%. У той час, коли у світі бачать необхідність перегляду споживання енергії та розвитку відновлюваних джерел, в Україні розвиток зеленої енергетики все ще не є пріоритетом. В Енергетичній стратегії України до 2030 року, яку зараз «переглядають» українські енергетики, увага знову приділяється вугільній промисловості та атомній, а не зеленій енергетиці», – зазначає Ірина Ставчук, координатор зі зміни клімату Національного екологічного центру України.

«Дослідження експертів ООН доводить, що людство може отримувати необхідну кількість енергії саме з відновлюваних джерел. Пріоритет розвитку відновлюваних джерел енергії дає додаткові переваги для України, такі як енергетична незалежність, технічне оновлення енергетичного комплексу, зменшення негативного впливу на довкілля та здоров’я людей, зменшення смертності та аварійних ситуацій, створення нових робочих місць, зменшення викидів парникових газів задля попередження проблеми зміни клімату. У цьому процесі надзвичайно важлива політична воля уряду та створення відповідних умов для розвитку відновлюваної енергетики в Україні», – каже Христина Рудницька, координатор програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України.

Коротка версія дослідження МГЕЗК ООН англійською мовою:
http://srren.ipcc-wg3.de/report/srren-spm-fd4

За більш детальною інформацією звертайтеся:

Національний екологічний центр України
+38 (044) 238 62 60

Христина Рудницька
Координатор програми зі зміни клімату
krudnytska at necu.org.ua

Ірина Ставчук
Координатор зі зміни клімату
irina.stavchuk at necu.org.ua

Ілюстрація: IPCC, Special Report on Renewable Energy Sources and Climate Change Mitigation