На прохання громадських природоохороних організацій прокуратура домоглася повернення незаконно виділених у приватні руки ділянок чорноморського узбережжя на території Мисовської та Мар’ївської сільських рад Ленінського району Криму.

У вересні цього року громадським екологічним організаціям стало відомо, що ці землі були віддані приватним особам під забудову згідно з двома розпорядженнями Ленінської райдержадмінстрації від березня цього року. Після цього екологи з Національного екологічного центру України, Київського еколого-культурного центру та Дружини охорони природи міста Києва “Зелене Майбутнє” звернулись до Генеральної прокуратури України із проханням перевірити ці факти.

Тепер, кілька тижнів потому, стало відомо, що органи прокруатури дійсно відреагували на звернення громадськості належним чином: опротестували незаконні рішення і вже домоглися скасування одного з них.

“За результататми розгляду протесту Керченської міжрайонної природоохоронної прокуратури принесеного на адресу Ленінської райдержадміністрації за вашим зверненням, скасовано розпорядження №382 від 25.03.10. За результататми розгляду протесту на розпорядження №406 від 30.03.10 вам буде повідомлено додатково”, – повідомила Керченська міжрайонна природоохоронна прокуратура у листі до НЕЦУ.

Землі, які вдалося повернути, є надзвичайно цінними з природоохоронної точки зору: це прибережні комплекси (у даному випадку Мисовської сільради), які є дуже важливими для збереження рідкісних та зникаючих видів птахів, занесених до Червоної книги України: дрохви, степового журавля та огаря.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Олексій Василюк,
заступник голови НЕЦУ,
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com
www.necu.org.ua

Громадська кампанія “Збережемо українські степи!”
www.pryroda.in.ua/step