04 липня 2018 року в сесійній залі Верховної Ради відбулися парламентські слухання на тему
«Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату».

До публічного обговорення було залучено широкий загал експертів включно з представниками влади, громадськими активістами і науковцями. Головуючої слухань була Перша заступниця Голови Верховної Ради Ірина Геращенко. Із доповіддю виступив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Співдоповідачем став Перший заступник Голови Комітету з питань екологічної політики, народний депутат Анатолій Дирів. Члени Національного екологічного центру України також долучилися до кліматичних обговорень. Голова НЕЦУ Руслан Гаврилюк виступив із доповіддю про важливість узгодженої політики у сфері зміни клімату, а також прийняття комплексного національного плану з енергетики та зміни клімату на 2020–2030 роки.

Національний екологічний центр України закликає профільні Міністерства до взаємної співпраці задля спільного розвитку і звертає увагу на конкретні проблеми, які потребують вирішення. Сумнозвісна Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, що була ініційована Міністерством енергетики та вугільної промисловості України без узгодження Мінприроди, спрямована на знищення великих та малих українських річок.

Гідроенергетика і зміна клімату мають безпосередній зв’язок: глобальна міна клімату створила в багатьох районах Землі дефіцит прісної води. Така тенденція загрожує Європі і Україні в тому числі. Єдиним шляхом запобігання ситуації є зміна ставлення до прісної води. Чиста прісна вода – не ресурс для розвитку гідроенергетики або інших видів господарської діяльності, а, перш за все, це необхідна умова збереження життя на Землі. Такого ставлення вимагає глобальна зміна клімату.

Варто зазначити, що, так звані, штучні моря є додатковим джерелом викидів парникових газів. Попри серйозну критику програми гідроенергетики, Міненерговугілля не поспішає переглядати свою позицію. Коли ми розробляємо плани адаптації до зміни клімату, маємо в першу чергу захистити джерела питної води. Публічне обговорення стане важливим кроком до прийняття рішень у сфері зміни клімату та імплементації Паризької угоди, а саме прийняття відповідної постанови Верховною Радою України.

no images were found