Від ЄБРР вимагають не фінансувати зміни кліматуМосква, 6 вересня 2012. Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) повинен наслідувати приклад інших міжнародних інвестиційних організацій і відмовитися від кредитування «брудної енергетики». Акція, в ході якої представникам банку було передано близько 17 000 підписів із такою вимогою, пройшла сьогодні у Москві за участі активістів НЕЦУ.

В ході консультацій, що проводяться цього тижня ЄБРР з приводу його енергетичної стратегії, громадськість посилює тиск на керівництво банку. ЄБРР повинен припинити фінансування викопних палив, починаючи з вугілля та сланцевого газу, а натомість підтримувати енергозбереження та відновлювану енергетику, вважають підписанти. Подібні зобовязання уже взяли на себе інші інвестиційні організації – Світовий Банк та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), але у планах ЄБРР – продовжувати вкладати у найбрудніші джерела енергії.

«Серед принципів роботи ЄБРР є сприяння сталому розвитку, зокрема переходу до низьковуглецевої економіки. Вугільна енергетика, зокрема в Україні і так отримує мільярдні субсидії з бюджету, у той час як на впровадження програм підвищення енергоефективності постійно бракує коштів. Ми вважаємо, що усі зусилля та ресурси, які є у розпоряджені публічних банків у сфері енергетики, мають використовуються на підтримку проектів з підвищення енергоефективності, зниженню втрат та стимулювання раціонального використання енергоресурсів» – коментує Ірина Головко з НЕЦУ.

Виступ активістів спровокував жваву дискусію щодо екологічних впливів від спалювання вугілля та впливів на зміну клімату. Представники банку пообіцяли передати вимоги активістів Раді директорів банку. Подібні акції відбулися цього тижня у Стамбулі (2 вересня) та Белграді (4 вересня) в рамках широкої громадської кампанії за відміну субсидування викопних палив.

За більш детальної інформацією звертайтесь:

Ірина Головко,
координатор проектів Bankwatch в Україні та співробітник НЕЦУ;
iryna@bankwatch.org

Савицький Олег,
координатор проекту з екологізації енергетики НЕЦУ;
Savitsky@necu.org.ua
Тел. +38(044) 362 32 18;

Інформація для редакторів:

Текст петиції 350.org: ЄБРР, Відмовся від Фінансування Викопного Палива! http://act.350.org/sign/EBRD_UK/