veto

30 липня 2011, Київ. – Президент України наклав вето на закон, яким планується дозволити вилучати землі природно-заповідного фонду для розроблення торфовищ. Нагадаємо, Національний екологічний центр України та Міжнародна благодійна організація „Екологія-Право-Людина” надіслали лист із вимогою ветувати запропонований до підписання проект закону.

Проектом закону пропонується дозволити вилучати під видобування торфу особливо цінні землі, зокрема, й землі природно-заповідного фонду, що суперечить державним пріоритетам України в галузі охорони природного довкілля та міжнародним зобов’язанням України. Окрім цього, проект закону “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо приведення у відповідність із Кодексом України про надра” не проходив процедуру екологічної експертизи у відповідності зі статтею 14 Закону України «Про екологічну експертизу» як проект законодавчого акта, реалізація якого може призвести до негативного впливу на стан навколишнього природного середовища. Ще на стадії законопроекту цей закон не був підтриманий Міністерством екології та природних ресурсів через те, що його виконання може спричинити непоправні втрати для довкілля.

Торфовища виконують важливі для довкілля функції, накопичуючи продукти фотосинтезу, мають важливе значення для формування гідрологічного режиму території та є природним фільтром води. Завдяки накопиченню атмосферного вуглецю у торфових покладах відбувається зменшення парникового ефекту і запобігання змінам клімату, негативні наслідки яких вже сьогодні відчуваються у багатьох регіонах України. Торфові поклади нерідко розташовані на землях, вкритих лісовою рослинністю, межують або входять до складу територій та об’єктів природно-заповідного фонду і є одними з найважливіших територій для збереження природного біорозмаїття.

Детальніше:

[1] Лист до Уряду та Президента України Стосовно Закону України “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо приведення у відповідність із Кодексом України про надра”:
http://www.necu.org.ua/torfovyscha-lyst-110726/

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка:

Олена Кравченко,
Виконавчий директор «Екологія-Право-Людина»
(032) 225–76–82
067-648–07–21
epl at mail.lviv.ua
lena at uoregon.edu

Ярослав Мовчан,
Голова Національного екологічного центру України,
(050) 386–77-39
yaroslav.movchan at necu.org.ua