freedolphins

14 травня група депутатів подала до Верховної Ради проект Закону №2848, що пропонує дельфінаріям знову дозволити використовувати неморську воду для утримання дельфінів. Даним законопроектом планується внести зміни до статті 25 Закону України «Про захист тварин від жорсткого поводження», відповідно до якого було заборонено діяльність дельфінаріїв, що не мають природньої морської води.

Громадськість стурбована таким законопроектом та закликає депутатів не приймати його. Зоозахисники нагадують, що згідно українського законодавства, умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності.

Громадські активісти підготували лист-звернення до ініціаторів законопроекту та просять небайдужих громадян долучитись до акції та надіслати лист законотворцям.

Лист та адреси депутатів можна знайти у додатку.

Нагадаємо, 5 травня 2015 року Петро Порошенко підписав зміни до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Відповідно до цього закону, а саме частини п’ятої статті 25 «Забороняється використання тварини у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води».