В стінах Національного авіаційного університету 13–14 липня відбувся семінар «Урядова Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року – проблеми, загрози для довкілля та людей, слово громадськості». Семінар був організований Національним екологічним центром України в рамках проекту «Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів».

Тематика семінару була присвячена проблематиці побудови великих гідроенергетичних об’єктів на річках України, які передбачено Програмою розвитку гідроенергетики.

Семінар зібрав широке коло зацікавлених осіб – представників громадських організацій, експертів та науковців із різних галузей (екології, географії, кліматології, біології, енергетики), представників місцевих громад, землі яких потрапляють в зону впливу запланованої діяльності.

Учасниками семінару були порушено та розглянуто широке коло питань пов’язаних із необхідними змінами, які мають відбутися в вітчизняній гідроенергетиці враховуючи виклики які стоять перед Україною, в тому числі пов’язані із європейською інтеграцією. Серед них: механізм підготовки та ухвалення державних рішень щодо розвитку енергетики та інструментів долучення громадськості з врахуванням положень Угоди про асоціацію; збереження та відновлення головних річок України в умовах змін клімату та антропічного стресу; довкільні та техногенні ризики будівництва окремих гідроенергетичних об’єктів; принципи сталого розвитку гідроенергетики та перспективи їх впровадження в Україні тощо.

Учасники семінару відмітили, що Реалізація Програми розвитку гідроенергетики загрожує остаточним знищенням найбільших річок України – Дніпра, Південного Бугу, Дністра і їхніх басейнів, незліченної кількості природних, культурно-історичних пам’яток українського народу, викличе примусове переселення тисяч людей, вкрай загострить і так складну ситуацію із постачанням питної води в країні. Гідроенергетика в Україні має розвиватися із врахуванням громадської думки, на принципах публічності, прозорості та екозбалансованості, із використанням кращих технологій та врахуванням європейського досвіду, інструментів передбачених Угодою про асоціацію.

Семінар було завершено підведенням підсумків та прийняттям резолюції, яка буде надіслана усім зацікавленим сторонам.

Метою проекту «Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів», що здійснюється Національним екологічним центром України, є залучення громадськості до реалізації реформ в енергетичній сфері шляхом використання інструментів передбачених Угодою про асоціацію.

Проект реалізується під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС і Української національної Платформи Форуму Східного Партнерства, та фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».

*Окремі думки, висловлені в матеріалах та озвучені на заході, є особистою позицією промовців і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Додаткова інформація:
Руслан Гаврилюк
тел. 050 3859037
gavrilyuk.ruslan@gmail.com

Посилання:
Резолюція семінару «Урядова Програма розвитку гідроенергетики до 2026 року –проблеми, загрози для довкілля та людей: слово громадськості», м. Київ, 13–14.07.07.2017