26 квітня у Миколаєві пройшов День екології до Десятиріччя реабілітації та сталого розвитку постраждалих після Чорнобилю регіонів, згідно резолюції Генеральної Асамблея ООН №62/9. Захід пройшов у Миколаївському міському центрі екологічної інформації та культури бібліотеки-філії № 2.

Інформаційну підтримку заходу надав Національний екологічний центр України. Видання НЕЦУ: «Звіт про стан світової ядерної галузі. Виконавче резюме та висновки», буклети «Старі реактори: приховані загрози» та пізнавальні комікси «Як дід Симон реактори перевіряв», – були роздані всім учасникам заходу та використовувалися для експозиції книжкової виставки «Україна. Світ. Чорнобиль. Проблеми і перспективи».

deneko1

Захід відвідали студенти Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, громадські активісти та небайдужі до цієї проблеми люди.

З доповідями виступили директор Інституту радіаційної та техногенно-екологічної безпеки ЧДУ ім. П. Могили Юрій Томілін, старший викладач ЧДУ ім. П. Могили Олена Макарова та активіст обласної молодіжної громадської організації «Зелений Рух» Олександр Малицький.

Юрій Андрійович розповів як проводилися вивчення впливу радіаційних факторів на продукти харчування в перші дні після Чорнобильської аварії в м. Києві та про важливість йодної профілактики.

Олена Валеріївна презентувала плакати студентів до дати пам’яті Чорнобильської трагедії, на яких молоде покоління виразило своє бачення страшних подій 26 квітня.

Олександр Георгійович продемонстрував календар де було відмічено кожну аварію, які відбувались на атомних станціях у світі та зауважив, що варто пам’ятати не тільки Чорнобильську катастрофу, але й про інші небезпечні ситуації на АЕС, які трапляються по цей день.

День екології нагадав миколаївцям про Чорнобильську аварію 26 квітня 1986 р., змусив усвідомити, що безпечних атомних реакторів не існує і треба змінюватися самим і змінювати світ навколо, щоб таких жахливих катастроф більше не було.

Олена Бурятинська, член Миколаївської філії НЕЦУ