gfrackdownДе: навпроти виходу із метро Хрещатик
Коли: 11 жовтня (субота), 12:00

11 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день проти видобутку сланцевого газу, Global Frackdown. Цього дня в багатьох країнах світу пройдуть акції та маніфести, направлені проти видобутку сланцевого газу методом фрекінгу.

В Києві також відбудеться акція із інформаційними стендами та роздатковими матеріалами. Свідомі українські громадяни приєднають свій голос до громад по всьому світу, що закликають, заборонити метод гідророзриву пласта, як такий, що несе загрозу здоров’ю людей та довкіллю. Основна проблема, з якою вже зіштовхнулися люди поблизу працюючих свердловин, це рідкі токсичні відходи, що продукуються у гігантських кількостях та не підлягають утилізації. В Україні під видобуток сланцевого газу віддані величезні густонаселені території.

Протягом вуличної акції активісти розкажуть, до яких екологічних і соціальних наслідків може призвести видобуток нетрадиційного газу в Україні, та як досягти енергетичної незалежності не ризикуючи здоров’ям нації.

Інформація для редакторів:

Починаючи із 2012 року Міжнародний день проти видобутку сланцевого газу, Global Frackdown почали відзначати по всьому світу в понад 30 країнах світу по всіх континентах. Глобальні акції об’єднують не лише екоактивістів, науковців, а й громаду, митців та навіть відомих зірок: Пола Маккартні, Йоко Оно, Леді Гага, Робрета де Ніро, Мета Деймонса, які активно виступають проти видобутку сланцевого газу. Детальнішу інформацію про видобуток сланцевого газу можна прочитати на сайті Національного екологічного центру України.

Організатор: Національний екологічний центр України

Контактна особа:
Ярослав Гадзінський,
прес-секретар Національного екологічного центру України,
0632678258,
media at necu.org.ua