В Україні питання видобутку сланцевого газу набуло неабиякої популярності, але водночас неоднозначних відтінків через надмірну заполітизованість й популізм деяких політиків. Тож 11 жовтня в рамках Міжнародного антифрекінгового дня (Global Frackdown), в 5 містах України екологічні та громадські активісти долучились до міжнародної ініціативи і організували ряд акцій інформаційного характеру. Під час цих інформаційних заходів активісти розказували, чому сланцевий газ не стане панацеєю для енергетичного сектору України, до яких конкретних наслідків може призвести його видобування, і чому замість цього Україна має зосередитись на ефективному використанні енергії і відновлюваних джерелах енергії.
Антифрекінгові заходи підтримали екоактивісти із громадських організацій Полтави – «ЕкоЛтава», «МАМА-86», «ЧистоТак». Під час вуличної акції ініціатори заходу розповідали громадянам міста, до яких екологічних і соціальних наслідків може призвести видобуток нетрадиційного газу в Україні та як досягти енергетичної незалежності, не ризикуючи здоров’ям нації.
В Золочеві на Львівщині ентузіасти антифрекінгово руху з МГО «Бужани» провели інформаційний лікнеп про небезпеку видобутку сланцевого газу, роздаючи листівки перехожим.
В місті Жовква, Львівська область, (що безпосередньо потрапляє в межі Олеської ділянки, де планувалипочати видобуток сланцевого газу) відбулася виставка плакатів «За безпечну енергетику!». А 12 жовтня громадські активісти провели інформаційну зустріч з мешканцями Жовкви разом із демонстрацією і обговоренням відомого американського фільму на енергетичну тематику «Газленд-2». Місцева влада Жовкви повністю підтримала позицію активістів.
У ж Львові представники організації «Громадський інститут охорони природи» поширили листівки та інформаційні буклети, присвячені шкоді довкіллю від видобутку нетрадиційного блакитного палива. І влаштували показ фільму «Газленд-2» для молоді.
В Івано-Франківську активісти «Грінпіс-Карпати» закликали заборонити майбутній видобуток сланцевого газу, оскільки це може призвести до екологічної катастрофи національного масштабу.
В столиці України акція антифрекінгового протесту відбувалася у вигляді вуличної інформаційної кампанії для киян та гостей міста. Протягом акції експерти, екоактивісти та представники місцевої громади із Івано-Франківщини розповідали про шкоду видобутку сланцевого газу, волонтери НЕЦУ та партнерських організацій роздавали листівки та говорили про те, що Україна дуже неефективно використовує свої ресурси. Якщо зосередитись на тому, щоб економити тепло і не втрачати енергію, то можна відмовитись від такої руйнівної практики, як видобуток нетрадиційного газу методом гідророзриву. Музичним тлом для київської акції стала музика відомих світових зірок та прихильників міжнародного антифрекінгового руху Пола Макартні та Леді Гаги.
Світлини з акцій доступні у відповідній фотогалереї.