Сьогодні, у Всесвітній день боротьби проти загат на річках, по всій Україні відбуваються акції проти знищення річок у Карпатах. Українці вимагають у Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) відмовитись від фінансування проектів малих ГЕС, які на їх думку знищать природу Карпат, унеможливлять туризм, і занепастять життя горян.

На гірських річках планується побудувати 570 малих гідроелектростанцій, в тому числі за гроші ЄБРР. Українці вийшли протестувати у Верховині, Івано-Франківску, Львові, Чорткові, Києві та Чернівцях.

«Ми переконані, що банк повинен відмовитись від фінансування малих ГЕС в Україні. – говорить учасник акції у Києві Петро Тєстов. – Називаючи малі ГЕС альтернативною енергетикою, банк не підозрює, що фінансує знищення природи і спотворення життя горян. Банк має зрозуміти – те, що планується у Карпатах, свідчить: навіть найкраща ідея, за певних умов, може перетворитися на лихо».

Проект Голошинських мГЕС/ТОВ «Гідропауер» затверджено ЄБРР без громадських слухань і врахування думки зацікавлених сторін, – пояснює Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України. – Відтак, цей проект стає ганебним тавром для іміджу банку».

«Акції, що пройшли сьогодні у різних містах показують що будівництво малих ГЕС у Карпатах – це не приватна справа кількох гірських сіл, а проблема, що викликає обурення по всій Україні» – підсумовує Анатолій Павелко, спеціаліст з гідроенергетики WWF.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Анатолій Павелко (м.Львів) 067 6633672
Петро Тєстов (м.Київ) 095 2553322
Олексій Василюк (м.Київ) 097 1000473

pryroda.in.ua/miniges