«Україна та світ після Чорнобиля: минуле, сучасне, майбутнєПредставництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні та Національний екологічний центр України мають честь запросити Вас взяти участь у серії заходів присвячених 27-й річниці аварії на ЧАЕС: відкрита публічна дискусія «Україна та світ після Чорнобиля: минуле, сучасне, майбутнє» показ документального фільму «Ласкаво просимо до Фукусіми»

Час: 24 квітня 2013, 18:00 – 21:00

Місце: кінотеатр «Жовтень», кінозал «Аншлаг», вул. Костянтинівська, 26

Після 27 років з часу аварії на ЧАЕС, проблеми та наслідки її залишаються не подолані, та навіть більше – далекі від подолання. Україна не зробила належних висновків із найбільшої ядерної катастрофи, що сталася на її теренах, і продовжує використовувати та розвивати ядерну енергетику. Нові ядерні блоки та продовження роботи старих радянських ректорів, які вичерпали свій проектний ресурс – це ті речі, які відбуваються зараз, несуть підвищені загрози для всіх і кожного у цій країні та за її межами, але водночас не отримують належного висвітлення та обговорення у суспільстві. Радіаційне забруднення не визнає кордонів, тому до проблем атомної галузі України прикута увага й міжнародних експертів та громадськості.

Програму заходів відкриває публічна подіумна дискусія «Україна та світ після Чорнобиля: минуле, сучасне, майбутнє», за участю вітчизняних та закордонних експертів.Після дискусії ми запрошуємо всіх наших гостей на показ документальної картини бельгійського режисера Алена де Алле «Ласкаво просимо до Фукусіми». У всіх бажаючих буде також можливість поспілкуватися з автором картини. Протягом двох років Ален де Алле стежив за життям декількох родин містечка Мінамісома, яке розташоване в 20 км від атомної станції Фукусіма Даічі в Японії.

На межі бунту і відчаю, вони задають собі питання: чи потрібно виїхати і покинути рідні місця або залишитися жити в отруєному радіацією місці, перебуваючи в невідомості і постійному страху перед майбутнім? Перед землетрусом і катастрофою на атомній станції Фукусіма Даічі, в місті Мінамісома налічувалося до 70.000 жителів, після залишилося всього лише 10.000. З тих пір деякі повернулися, але сумніви і тривога перед майбутнім продовжують наростати … Кожен день люди змушені проживати поруч з невидимим ворогом – радіоактивністю, яка ставить під загрозу майбутнє цього регіону і країни.

Показ безкоштовний. Кількість місць обмежена.

З 17 квітня ми відкриваємо онлайн-реєстрацію учасників наших заходів. Для участі у дискусії та кінопоказі Вам необхідно до 23.04.2013 заповнити онлайн-анкету http://www.info.boell.org.ua/registration/registration_ua.html.

Телефон для довідок 044/279 98 58.

Завантажити програму заходу у форматі PDF