13 лютого 2015 року о 9:30 біля головного офісу Uni Credit Bank за адресою: м. Київ, вул. Ковпака, 29, відбудеться акція екологічних громадських організацій, які вимагатимуть від комерційних банків припинити фінансувати вугільну енергетику та почати інвестувати в енергонезалежність.

Українська акція відбудеться одночасно зі світовими пікетами та перфомансами, присвяченими «Глобальному дню кліматичних дій» (Global Divestment Day). Ініціаторами акції – міжнародним кліматичним Рухом 350, наразі зареєстровано більше 300 заходів на шести континентах.

В Україні активісти зберуться під офісом Uni Credit Bank, який посідає 18 місце у світовому анти-рейтингу «вугільних банків» та є в Україні найбільшим банком, що фінансує видобуток вугілля. Учасники акції вручать керівництву банку лист з проханням перестати фінансувати видобуток вугілля в Україні.

Організатори акції: Екоцентр, Українська Молодіжна Кліматична Асоціація та представництво Руху 350.

Довідка:

Наразі міжнародні комерційні банки є найбільшими інвесторами індустрії викопного палива в Україні. Всього у 2005-2013 роках міжнародними комерційними банками у вугільну промисловість України було інвестовано понад 1,5 мільярда євро.

Питома витрата палива та викиди парникових газів на теплових електростанціях України через їх зношеність та застарілість набагато вища за світові середні показники, а викиди сірчистого газу, пилу та оксидів азоту – перевищують діючі нормативи ЄС в десятки разів.

Контакти для ЗМІ:
Вікторія Білаш, прес-секретар НЕЦУ: 098 913 83 29