Учасники громадської кампанії «Збережемо українські степи!», підготували та передали до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України проект Указу Президента України «Про охорону та комплексне використання степів в Україні». Документ розроблений з ініціативи НЕЦУ та прийнятий Міністерством в опрацювання і вже 3 листопада виносився на розгляд міжвідомчої наради по проблемі заліснення степу.

До цього часу, українське законодавство не передбачає поняття «степ». Степові ділянки, які є останніми перлинами дикої природи всієї степової зони України, числяться в державному земельному кадастрі як «землі, непридатні для сільськогосподарського використання», «деградовані землі» та ін. У зв’язку із цим, над степами нависають колосальні загрози і в першу чергу – необдумане їх заліснення. При цьому, останні залишки степу лишаються єдиним місцем існування понад як третини видів рослин і тварин, включених до Червоної книги України.

Проект Указу Президента «Про охорону та комплексне використання степів в Україні» є першою спробою «узаконити» степ в українському законодавстві. Учасники Кампанії вже зараз заявляють про готовність, в разі підтримки проекту Указу Президента України державою, розробити повний пакет законодавства щодо охорони, відтвореня та раціонального використання степів в Україні.

Громадська кампанія «Збережемо українські степи!» створена громадськими природоохоронними організаціями, науковцями та працівниками степових заповідників в квітні 2009 року з метою зупинити заплановане Держкомлісгоспом України заліснення останніх залишків степів в Україні. Заліснення останніх степових ділянок, якщо буде реалізоване в запланованих Держкомлісгоспом обсягах, стане причиною знищення єдиного місця існування понад третини видів рослині тварин, занесених до Червоної книги України та суттєво прискорить опстелювання на півдні України. Вже зараз Кампанія має ряд перемог на місцях, проте головна задача її створення – вирішення стратегічних питань, першими з яких є свторення національного законодавства про степи та зупинка робіт із заліснення степу.

Детальніше про проблему: http://docs.sibecocenter.ru/programs/step/SB/26/16.html

Детальніше про кампанію «Збережемо українські степи!»: www.pryroda.in.ua/step

Повний текст проекту Указу Президента України «Про охорону та комплексне використання степів в Україні»: http://pryroda.in.ua/step/doslidzhennya-rozrobki-sposterezhennya/proekt-ukazu/

З питаннями звертайтесь до:

Василюка Олексія,
097 1000-473
vasyliuk at gmail.com