delf

Першого листопада у курортному містечку Трускавець планують відкрити дельфінарій. За інформацією з відкритих джерел до дельфінарію вже привезли дельфінів та морських котиків. Згідно численних рекламних матеріалів про заклад, у дельфінарії будуть доступні послуги дельфінотерапії та різноманітні розваги й атракціони з використанням морських ссавців.

Захисники тварин зауважують, що відкриття дельфінарію у Трускавці є незаконним, бо дельфінарій буде використовувати хлоровану воду для утримання тварин.

Дев’ятого квітня 2015 року було внесено зміни до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», а саме – частину п’яту статті 25 викладено у такій редакції: “Забороняється використання тварини у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців,пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води”.

«Відкриття такого закладу з використанням дельфінів та інших тварин є прямим порушенням українського законодавства, – каже Катерина Полянська, голова молодіжного відділення НЕЦУ, – у Трускавецькому дельфінарії немає морської води. Натомість буде використовуватися звичайна вода з додаванням хлору, як це відбувається в інших дельфінаріях на території України. Тому цей заклад буде існувати нелегально».

Діяльність дельфінаріїв на території України порушує низку існуючих законів:

  • Дельфінарії зводяться і функціонують без дотримання «Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі»;
  • Наказом Міністерства екології та природних ресурсів № 328 від 20 вересня 2011 року “Про тимчасову заборону спеціального використання китоподібних Чорного і Азовського Морів” заборонено вилучення дельфінів з природного середовища існування. Дельфіни також занесені до Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи, Червоної книги Чорного моря, охороняються Бернською та Боннською конвенціями;
  • Використання та відлов дельфінів у комерційних цілях заборонені Законом України «Про Червону книгу України»;
  • Утримання дельфінів у дельфінаріях суперечить статтям 7, 8 та 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

«Невиконання природоохоронного законодавства в Україні останнім часом стає нормою. Присутнє повне ігнорування цього питання з боку контролюючих органів, а саме Державної екологічної інспекції у Львівській області. Окрім прямого порушення Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», гостро стоїть питання поповнення дельфінаріїв новими тваринами, – каже член НЕЦУ Наталя Вишневська. – Дуже багато дельфінів мають незрозуміле походження та сумнівні документи щодо законності набуття у власність або не мають необхідних документів взагалі, тобто, скоріш за все, виловлені браконьєрами».

Національний екологічний центр України надіслав відповідні запити до Львівської державної екологічної інспекції та заяви про злочин до Генеральної прокуратури України та МВС України.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Катерина Полянська
голова Молодіжного відділення НЕЦУ
тел. 067 266 4438
ktgreentree AT gmail.com