У Києві пройде новий марш на захист міста – за зелені зони та проти Генплану-2025
Марш розпочнеться 29 жовтня о 12:00 театралізованою ходою від пам’ятника Ярославу Мудрому (метро Золоті Ворота) до арки Дружби народів. Саме там о 13:00 розпочнуться громадські слухання з приводу Генплану 2025.

Найближчими тижнями у Києві планують затвердити новий генеральний план міста, розрахований на період до 2025 року, при тому що існуючий генплан Києва розрахований до 2020 року.

Учасники Маршу вважають, що проект “Генплану-2025”, розроблений на замовлення Черновецького і Попова:

  • є спробою узаконити відведення земельних ділянок в парках, скверах та історичних ареалах, легалізувати накрадене попередніми поколіннями корупціонерів та створити можливості для комфортного грабунку столиці у майбутньому, унеможливить повернення розкраденої землі. Відносно сотень земельних ділянок в Києві тривають суди, і деякі з них (парк Покал, Жуків острів, околиці музею Пирогів тощо) вже вдалось відбити у «молодої команди і Ко», тому що ці землевідведення суперечать чинному генплану. Якщо буде затверджений новий генплан, всі інші суди будуть програні тому що всі незаконні земле відведення стануть законними
  • є геноцидом зелених зон Києва. Передбачається знищення 7% парків, скверів та інших насаджень. Постраждають практично усі зелені зони у центрі міста та більшість на його околицях. В них заплановано звести торгово-розважальні комплекси, офіси та багатоповерхові житлові будинки.
  • є благословінням подальшій забудові історичних святинь Києва. Розробники відмовилися визнати особливо цінними землями територію навколо Києво-Печерської лаври та собору святої Софії. Це означає – там можна будувати висотки, паплюжачи історичний вигляд тисячолітнього міста.

“Генплан-2025” не можна вважати справжнім, тому що:

– Не зроблено аудит виконання чинного Генплану – а отже, нема підстав, що новий буде краще. Влада приховує реальні причини забудовницького свавілля.

– Не проведено аудиту стану зелених зон Києва, розрахунки та планування розвитку зелених насаджень робиться на основі застарілих даних. Якби було проведено повний аудит і кияни дізналися, скільки парків і скверів знищено насправді, чиновникам важче було б обгрунтувати ті мауйбутні вирубки, заплановані ними у “Генплані-2025”.

Проект потрібно відхилити, а новий Генплан розробляти лише після повернення накрадених земель та проведення незалежного аудиту нинішнього стану міста.

Проект “Генплану-2025” http://march.org.ua/GenPlan-2025.rar

http://march.org.ua/

За інформацією звертатися:

067 467 62 53 (Ігор),
097 100 04 73 (Олексій),
093 574 69 92 (Тарас),
067 825 16 86 (Марія).