фото: Михайло Богомаз
фото: Михайло Богомаз

31 травня активісти Національного екологічного центру України (НЕЦУ) зафіксували на території стихійного ринку біля станції метро «Героїв Дніпра» (м. Київ) численні точки продажу рослин, що занесені до Червоної книги України, а саме — півниками сибірськими.

Працівник міліції, до якого звернулись активісти вказуючи на правопорушення, категорично відмовився затримувати порушників та складати на них протокол.

«Фактично працівник міліції своєю поведінкою демонстрував небажання реагувати на звернення. Наводив безглузді аргументи на кшталт того, що торговці самі вирощують квіти на своїх городах, нікому не заважають та всіляко виправдовував стихійних торговців, — розповідає активіст НЕЦУ Олександр Соколенко.

Також пан Соколенко додав, що працівник міліції розмовляв з активістами грубо та роздратовано, кілька разів повторив: «Що вам від мене треба?!», «То що я маю робити?», та порадив писати заяву дільничному інспекторові.

Національний екологічний центр України за фактом події звернеться до ГУ МВС України у м. Києві з вимогою надати належну оцінку бездіяльності працівників міліції Оболонського РУ ГУ у м. Києві.
Нагадаємо, за порушення порядку придбання чи продажу рослин, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу на суму від 153 до 408 грн з конфіскацією самих рослин.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олександр Соколенко
Молодіжне відділення Національного екологічного центру України
Тел.: 097 396 92 88