У Каховці вирубують тополі, що захищають місто від піщаних бурь

Сьогодні у місті Каховка (Херсонська область) у міському районі Светлово почали вирубувати білі тополі, які захищають місто від піщаних бурь. Про це Національному екологічному центру повідомила мешканка міста. За словами очевидиці, рубку почали на території школи №3, де росте близько 80 дерев.

«Ці дерева були висаджені 38 років тому на пісках, коли тут гуляли піщані бурі. Тополя – це найкращий вид дерева, яке затримує пил, стійке до сильних вітрів та високої температури», – додає жителька Каховки.

У міській раді Каховки підтвердили, що цього року у місті мають вирубати приблизно 400 дерев. На місці зрізаних обіцяють висаджувати на суботниках інші види дерев. Після активного виступу місцевих жителів, вирубку поки призупинили.

«Екологічний ефект від будь-якого молодого саджанця ніколи не зрівняється з ефектом від дорослої тополі. Одна тополя за рік поглинає до 53 кг сажі, жодне інше дерево не може зрівнятися за цим показником. Для прикладу, каштан вбирає до 16 кг. Саме через те, що тополя так ефективно очищує повітря, жити вона довго не може, в середньому до 60 років. Тривожно, що відносно молоді дерева у 40 років зрізають», – пояснює заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Довідка:

Усі види тополь не тільки можуть виживати в несприятливих умовах міста, вони мають такі екологічні властивості, яких інші дерева не мають. Одне доросле дерево тополі виділяє за один сезон стільки кисню, скільки треба одній людині на рік. Для такої ж кількості кисню необхідно 10 беріз, 7 ялин або 4 сосни.

Контакти для журналістів:

Оксана Дудко
+38 067 465 5773