9 квітня в приміщенні Комітетів Верховної ради відбулось чергове засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин порушення Конституції і законів, прийняття протиправних рішень посадовими особами Київської міськради і її виконавчого органу під керівництвом народного депутата Кулікова К.Б., присвячене питанням охорони київських островів. Дане засідання в значній мірі ініційоване членами НЕЦУ, що були присутні на попередніх засіданнях комісії.

Основними питаннями, що розглядались цього разу були порушення при користуванні землями острова Труханів та порушення при скороченні площі заказника «Острів Жуків» і роздачі земельних ділянок на ньому. НЕЦУ та Державна екологічна інспекція у м.Києві значною мірою роз’яснили ситуацію, що склалась із островами.

За результатами засідання, Тимчасова слідча комісія звернулась до контролюючих органів з проханням вжити низку невідкладних заходів та порушити низку кримінальних справ за фактами порушення законодавства при користуванні островами.