hromada0

У вівторок, 10 лютого, об 11.20 у Львівському національному університеті ім. Івана Франка на факультеті Міжнародних відносин (вул. Січових Стрільців, 19, ауд. 205) громадська організація «Національний екологічний центр України» презентує анімаційний фільм «Територіальна громада». Відеоролик розповідає про перспективи розвитку в Україні територіальних громад та вирішення ними низки проблем місцевого значення.

Мета ролику «Територіальні громади» – поширити практику створення громад по всій Україні та вивести місцеве самоврядування на новий якісний рівень.

Наразі в Україні функціонує близько 50 таких об’єднань, шість з них у Львівській області. Жителі цих громад об’єднують свої зусилля для вирішення місцевих проблем, зокрема і екологічних: перешкоджають незаконній приватизації земель, вирубці лісів, видобутку сланцевого газу, забрудненню ставів… Крім того, новостворені громади дуже прогресивні: мають свої сторінки у Facebook, організовують збір коштів для воїнів АТО і т.д.

Анімаційний фільм презентують під час круглого столу «Україна як екосоціогосподарська система. Зовнішні та внутрішні чинники загроз». Під час заходу експерти розкажуть з якими викликами в самоорганізації зіткнулась Україна під час конфлікту на Сході.

«Усі ЗМІ переповнені новинами зі Сходу. Ми мало фокусуємося на реформуванні країни, ми все ще віримо, що замість нас будуть працювати політики. Це не так. Час брати ситуацію у свої руки. На прикладі територіальних громад ми показуємо як це робиться», – говорить Наталія Коломієць, експерт з охорони навколишнього природного середовища Національного екологічного центру України.


Програма круглого столу:

10.00 – 10.05 Вступне слово організаторів.
10.05 – 10.30 Олеся Дацко, Оксана Тимечко «Концепція ефективного самоврядування»
10.30 – 10.55 Теодор Дяків «Взаємодія держави та громади»
10. 55 – 11.10 Володимир Ткачук «Історія формування місцевого самоврядування у ХIV – XVII ст.»

11.10 – 11.25 «Участь громад у прийнятті рішень щодо своїх земель, природних ресурсів та життя в чистому та безпечному довкіллі.»

11.25 – 11.45 Презентація та обговорення анімаційного фільму «Територіальні громади».
11.45 – 12.00 Ігор Гурняк «Громада як інституційна одиниця»
12.00 – 12.25 Олександра Яремчук «Апробація механізмів ефективного управління спільним ресурсом в Україні»
12.25 – 12.40 Юрій Ситник «Громадянин у системі взаємозв’язків громада-держава»

Контакти для акредитації:
Анна Гуз, (093) 595-10-94, anna AT necu.org.ua