14 серпня, на 86-му році життя перестало битися серце видатного вченого в галузях геоботаніки, екології, геосоціосистемології, середовищезнавства, охорони навколишнього природного середовища, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, співзасновника Національного екологічного центру України, академіка НАН України Голубця Михайла Андрійовича.

Колектив Національного екологічного центру України (НЕЦУ) вдячний Михайлу Голубцю – співзасновнику НЕЦУ – за його вклад у створення НЕЦУ і багаторічну плідну співпрацю.

Співчуваємо родині і колегам, і віримо, що ідеї та справи Михайла Андрійовича ще багато років працюватимуть на благо природи та України.

Михайло Андрійович Голубець народився 30 жовтня 1930 р. в с. Великий Любінь Городоцького району Львівської області. У 1953 році закінчив Львівський сільськогосподарський інститут, здобувши кваліфікацію інженера лісового господарства й був прийнятий до аспірантури при кафедрі лісівництва цього інституту, а від 1954 року розпочав педагогічну діяльність у Львівському сільськогосподарському й лісотехнічному інститутах. У 1960 р. він захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук.

Від 1962 року М.А.Голубець працював в наукових установах Академії наук УРСР – старшим науковим співробітником Науково-природознавчого музею, згодом старшим науковим співробітником відділу експериментальної екології й біоценології Інституту ботаніки АН УРСР, завідувачем відділу й директором Державного природознавчого музею.

Результати роботи цього періоду узагальнені в дисертації «Ялинові ліси Українських Карпат», за результатами захисту якої в 1969 року, М.А.Голубець здобув науковий ступінь доктора біологічних наук.

Від 1974 року М.А.Голубець – заступник директора з наукової роботи Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного АН УРСР і керівник Львівського відділення цього ж інституту. У 1978 – одержав звання професора й був обраний член-кореспондентом АН України, а в 1990 – академіком НАН України.

З часу створення за його активної участі Інституту екології Карпат НАН України (1991 р.) до 2007 р. М.А.Голубець очолював Інститут, а від 2007 р. був почесним директором.

М.А.Голубець – автор близько 500 наукових праць, у тому числі 19 монографій, і редактор майже тридцяти колективних монографій, член редколегій низки періодичних видань. Під його керівництвом захищено 5 докторських і 17 кандидатських дисертацій.

Читайте більше тут: zik.ua