Сьогодні в Окружному адміністративному суді м. Києва мав відбутися розгляд справи № 826/301/16 щодо сумнозвісного золовідвалу Дарницької ТЕЦ, який минулого року став джерелом токсичних пилових бурь на Позняках. Через неявку до суду представників Держекоінспекції – сторони-позивача, розгляд цієї справи було в черговий раз перенесено, цього разу – на 14 березня. А тим часом сьогодні золовідвал знову почав пилити.

Озеро Гарячка переповнене
золошлаковими відходами,
січень 2017

Адміністративний позов про заборону експлуатації ТОВ «Євро-реконструкція» золошлаковідвалу по вул. Здолбунівській (озеро Гарячка) було подано Держекоінспекцією м. Києва ще в травні 2016 року, у зв’язку з відсутністю у ТОВ «Євро-реконструкція» дозволів на викиди пилу. Грубі порушення були встановлені ще в 2015 році. Тоді було виявлено, що золовідвал є неорганізованим джерелом викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря, а дозвіл на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря на дане джерело відсутній, що є порушенням вимог ст.ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Жителі Позняків вимагають негайного переобладнання Дарницької ТЕЦ та рекультивації озера Гарячка. Подальше використання невпорядкованого золовідвалу, який є джерелом забруднення повітря токсичним пилом, вони вважають неприйнятним і не готові дихати високотоксичним вугільним пилом ще п’ять років.

“У випадку Дарницької ТЕЦ особливо прикрим є те, що зараз її  негативний вплив значно більший ніж в радянські часи, коли мало хто замислювався над необхідністю комплексної охорони довкілля, але діяли мінімальні норми та здійснювався державний контроль”, – коментує експерт НЕЦУ Олег Савицький.

В громадськості постає питання: чому судова справа, покликана захистити здоров’я та життя мешканців Києва, вже більш ніж півроку не може зрушити з місця? Всі докази та правові підстави свідчать на користь позивача, то чому ж цей позивач – Держекоінспекція – сам гальмує справу?

Подальше зволікання з рештою може дорого коштувати Киянам, адже з приходом весни та підвищення температур, знову почнеться інтенсивне пилове забруднення повітря токсичною золою з сухої поверхні переповненого золовідвалу. Так, знову пилити золовідвал почав і сьогодні.

Згідно доповіді авторитетної американської спілки «Лікарі за соціальну відповідальність», токсиканти з вугільної золи мають великий руйнівний потенціал та можуть пошкоджувати всі основні системи організму, викликаючи різноманітні хвороби, негативно впливати на розвиток дітей та підвищувати загальний рівень захворюваності та смертності.

Контакти для додаткової інформації:

Прес-центр НЕЦУ
+38 (096) 916-07-19
press AT necu.org.ua