Окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Київської міської ради, яким у 2007 році було надане під забудову урочище Горбачиха у Києві.

Національний екологічний центр України, що був залучений до судового процесу в якості третьої особи на стороні позивача у справі за позовом Прокуратури міста Києва до Київської міської ради, оприлюднив рішення суду, прийняте 22 листопада цього року.

«Останнім часом неодноразово чули від міського голови і розробників Генерального плану розвитку Києва до 2025 року, що вони повернуть киянам скандальні зелені зони. Горбачиха – одна з найбільш принципових для киян зелених зон. Побачимо чи буде оскаржувати Київрада це рішення суду чи дійсно згодиться повернути парк киянам», – говорить Олексій Василюк, заступник голови НЕЦУ.

Він зазначає, що у проекті нового Генерального плану Києва до 2025 року вже передбачена забудова Горбачихи товариством «Будівельний міжгалузевий альянс».

Нагадаємо, 20 грудня 2007 року Київська міська рада надала ділянку зеленої зони в урочищі Горбачиха площею біля 30 га товариству «Будівельний міжгалузевий альянс» для будівництва торгівельно-офісного центру та готельного комплексу з надземними підземними паркінгами.

Урочище Горбачиха знаходиться на березі Дніпра у Дніпровському районі міста і примикає до Подільського мостового переходу. Землевідведення зроблене всупереч чинному Генеральному плану м.Києва та нормам природоохоронного законодавства.

Нагадаємо, що 10 грудня 2011 у Києві відбудеться Марш захисників Києва, присвячений необхідності припинення розробки нового Генерального плану Києва.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Олексій Василюк,
Заступник голови Національного екологічного центру України,
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com