Національний екологічний центр України (НЕЦУ) долучився до судової справи щодо вирубки та намірів забудови скандального скверу біля станції метро «Дарниця» у Дніпровському районі Києва. У цій справі НЕЦУ є третьою особою на стороні позивача – прокуратури міста Києва. Питання, що виноситься на розгляд Окружного київського апеляційного адміністративного суду – визнання недійсним рішення Київської міської ради від 27 листопада 2008 року N № 747/747 « Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю “ПРОЕКТНА КОМПАНІЯ “ЯРУС” земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування накриття відкритої частини Святошино-Броварської лінії метро з обладнанням пішохідними містками, створенням приміщень торговельно-офісного та розважального призначення, паркінгу, супутньої інфраструктури на проспекті Броварському у Дніпровському районі міста Києва».

Оскаржуваним у суді рішенням ТОВ «Проектна компанія «Ярус» отримала ділянки, що є зеленою зоною загального користування та ділянками лісогосподарського призначення загальною площею 10 га. Спірним рішенням вносяться зміни до Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року.

Проти виконання цього рішення постали мешканці району: коли почали зрізати дерева у парку, де вони зазвичай відпочивали, вони намагалися чинити фізичний спротив та звернулися до усіх можливих інстанцій: чиновників, політичних партій, громадських організацій. Наразі роботи не ведуться, але доля парку все одно невідома.

Активісти НЕЦУ стверджують, що зміна цільового призначення земельної ділянки та переведення зеленої зони до фонду забудови призведе до втрати зазначеної природної території для всіх киян, чим буде здійснено негативний вплив на відсоток озеленення Києва та санітарний стан міста загалом. Уже сьогодні на одного постійного мешканця Києва припадає не більше ніж 14 квадратних метрів парків і скверів, при нормі 20 квадратних метрів.

Про подальший розвиток судового процесу повідомлятимемо додатково.