16 червня 2011 рік, Київ. – Національний екологічний центр України долучився до судової справи щодо вирубки та забудови парку „Покал” у Голосіївському районі Києва. У цій справі НЕЦУ є третьою особою на стороні позивача – київської прокуратури.

Питання, що виноситься на розгляд Окружного адміністративного суду міста Києва – визнання недійсним рішення Київської міської ради „Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю „Еквілібріум Трейд” земельних ділянок для будівництва готельно-офісного та торговельного комплексів з паркінгами у Голосіївському районі м. Києва” (2007). Згідно з цим рішенням, до Генерального плану Києва до 2020 року вносяться зміни, що міняють функціональне призначення цих ділянок із зелених зон загального користування у території житлової та громадської забудови.

Прокуратура позивається, бо землі були виділені незаконно, а захисники парку вимагають скасування рішення через те, що ділянки були запроектовані для включення у національний природний парк „Голосіївський”.

„Результати рішення суду будуть впливати на права та інтереси кожного з громадян України, та на довкілля безпосередньо, тому що воно або дозволить забудувати 21 гектар природної території, або збереже її для теперішніх та майбутніх поколінь”, – йдеться у клопотанні НЕЦУ.

Додатково про забудову Покалу:
http://kiev.pravda.com.ua/publications/4bd6b83c006da/