Члени РГ3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства завершили роботу над дослідженням, яке має допомогти місцевим громадам та регіональним структурам знайти оптимальні шляхи розвитку, розробити стратегії, націлені на довгострокові економічні результати в благополучному природному та соціальному середовищі. Оскільки об’єднані територіальні громади (ОТГ) України мають розробити до 2027 року стратегії сталого розвитку на основі просторового планування та стратегічної екологічної оцінки (СЕО) цих стратегій, відповідно до законодавчих вимог, а практичного досвіду та знань у громад поки що не вистачає, автори дослідження запропонували можливі шляхи вдосконалення цього процесу.

Презентація дослідження відбулася 17 грудня 2021 онлайн (із трансляцієюна YouTube сторінці “Зеленого досьє”). Вочевидь тема є важливою, адже маємо близько 100  переглядів цього відео.

У презентації взяли участь представники Програми екологічного менторства громад (що впроваджується у рамках Школи лідерів громад за підтримки Міжнародного фонду «Відродження). Діяльність цієї програми поширюється сьогодні на 30 громад із 21 області України, а отже висновки й пропозицій нашої ініціативи поширяться до них через мережу екологічних менторів громад.

Необхідність інтеграції державної екологічної політики до регіональних та місцевих стратегій розвитку задекларована в програмних документах, але на практиці це відбувається складно. А отже, просвітницька діяльність має продовжуватися, привертаючи увагу все більшої кількості місцевих громад та активістів. Визначені пріоритети профільних груп обох проєвропейських платформ також це підтверджують.

Далі – продовження важкого діалогу з Міністерством розвитку громад і територій та його дорадчими структурами, з регіональною владою та агенціями розвитку, – з відповідальними інституціями, які поки що не відчувають повною мірою своєї відповідальності за впровадження екологічних підходів у процесі стратегування.

Посилання на публікацію: https://www.dossier.org.ua/library/seo-for-communities/