Сьогодні в офісі НЕК «Укренерго» Президент України візьме участь у черговому урочистому відкритті Дністровської гідроакумулюючої електростанції (ДГАЕС), а також повітряної лінію електропередачі до підстанції Бар у Вінницькій області [1].  

Як відомо, у 2009 році, тодішній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко так само урочисто запускала перший гідроагрегат ДГАЕС[2].  
 

Експерти Національного екологічного центру України (НЕЦУ) неодноразово попереджали про техногенні, соціальні та політичні ризики, пов’язані з добудовою ДГАЕС. яка може призвести до катастрофічних наслідків для пониззя Дністра та місцевого населення [3].

Юрій Урбанский, Виконавчий директор НЕЦУ коментує: 

«Дивує, що запуск подібних екологічно-ризикованих об'єктів задіяно у передвиборчій пропаганді. Ми б натомість привітали відкриття нової лінії електропередач (ЛЕП) в обхід селищ Усатове та Нерубайське під Одесою, будівництво якої НЕК «Укренерго» затягує вже на декілька років.  Вони збудували ЛЕП в межах території селищ прямо через подвір`я місцевих мешканців в супереч умовам видачі кредиту ЄБРР. Лінія так і продовжує працювати, створюючи загрозу для здоров`я і безпеки мешканців селищ» [4].

За додатковою інформацією звертайтеся: 

Юрій Урбанський
Телефон: (044) 238 62 60
Email: urbik AT necu.org.ua

Примітки:

[1] Анонс відкриття в НЕК «Укренерго» за участю Президента 26 жовтня 2012 року о 15:00

[2] Юлія Тимошенко: Запуск першого гідроагрегату Дністровської ГАЕС – потужний крок до енергетичної незалежності України

[3] Добудова Дністровської ГАЕС

[4] Повітряна лінія 330 кВ Аджалик-Усатове