Львівська обл., Дрогобицький район, село Брониця. За цією адресою розміщений так званий розплідник “Енейко” який розводить лайок. На територію цього розплідника постійно привозять нових ведмедів. Тварин безпосередньо тримають в малих клітках, обмежуючи їм можливість рухатись і випускають їх з кліток лише для цькування на них собак.

Офіційно такого роду заклади називаються «контрольно-випробовувальними станціями для мисливських собак», створення яких передбачене Статутом Українського товариства мисливців та рибалок. Призначення закладу звучить досить шляхетно – підтримання мисливського собаківництва. Що це значить насправді?

«Тварини, що утримуються в цих, як їх просто називають «притравочних пунктах» є приреченими смертниками, – розказує Катерина Полянська, активіст Національного екологічного центру України – Кожен звір потрібен для того, щоб навчити мисливських собак полювати на нього. А коли собаки свою справу зроблять, тварину пристрелюють».

«Серед тварин-смертників, яких утримують у притравочних пунктах є і ведмеді, – розказує співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу інституту зоології НАН України Василюк Олексій. – Ведмідь бурий занесений до Червоної книги і цей факт автоматично ставить притравочні пункти за межі карного права».

Вбивство ведмедів і натаскування на них собак в притравочних пунктах є прямим порушенням Законів України: «Про Червону книгу України», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ». Згідно Кримінальним та Адмінстративним Кодексами України така діяльність розцінюється, як жорстоке поводження з тваринами.

Стаття 299 ККУ. Жорстоке поводження з тваринами
Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, – караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Стаття 89 КУпАП. Жорстоке поводження з тваринами
Жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі, – тягнуть за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Національний екологічний центр звернувся з офіційними листами до Прокуратури, Міністерства екології та природних ресурсів, Державної екологічної інспекції із проханням вжити заходів та вилучити тварин й передати їх до найближчого зоопарку.

Контакти:

Катерина Полянська
НЕЦУ, ДОП Києва
Моб. тел.: 067 266 44 38
E-mail: ktgreentree at gmail.com