antimaydan_pigs_zinchenkoМіністерство внутрішніх справ не притягатиме до відповідальності керівників «Анитмайдану», що за підрахунками Державної екологічної інспекції, нанесли Маріїнському парку збитків на понад шість мільйонів гривень. У своєму листі слідчий Печерського РУ ГУМВС у м. Києві А. В. Манько пояснив: «зважаючи на те, що встановити осіб, причетних до скоєння даного злочину не вдалося… кримінальне провадження закрито у зв’язку із відсутністю у діянні складу кримінального провадження».

“Ми вважаємо що ця справа є однією з найбільш принципових для киян, для екологів і для очільника МВС Авакова, – коментує ситуацію заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк. – Відмова притягати до відповідальності керівників «Антимайдану» – надто симптоматичний крок для Печерського РУГУ МВС, оскільки саме працівники цього райвідділку охороняли та «Антимайдан» в трагічні дні протистояння в центрі Києва”.

Екологи переконані у тому, що знайти бодай когось з близько 20 000 осіб, що були в складі «Антимайдану» – завдання, з яким слідчий цілком може впоратися. Приміром, інформація про одного з фігурантів справи – Олександра Зінченка, що був комендантом табору «Антимайдан», поширена в медіа. Він з’являвся на телебаченні і є публічною особою. Тож діяльність самого слідчого, який не може виявити осіб причетних до «Антимайдану», потребує принципового службового розслідування. Із відповідним проханням екологи звернулись до керівництва МВС.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Василюк Олексій,
заступник Голови Національного екологічного центру України,
email: vasyliuk at gmail.com
тел.: (097) 100 – 04 – 73

Довідка:

Маріїнський парк є парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва, що є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Згідно зі ст.38 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», На території парків-пам’яток садово-паркового мистецтва забороняється будь-яка діяльність, що не пов’язана з виконанням покладених на них завдань і загрожує їх збереженню. Відповідно до ст. 252 Кримінального кодексу України, умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду – карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.