slavutych001Мешканці Славутича, що за 50 км від Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), готові перейти до принципів сталого розвитку [1]. Про це заявив мер міста під час відкриття IX екологічного форуму “Від екології душі до екології життя” та Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86”. Партнером цих заходів виступає Національний екологічний центр України (НЕЦУ).

“Славутич вже долучився до Угоди мерів та розробив власний план дій з енергозбереження. Те, що монофункціональне місто, яке знаходиться неподалік від атомної електростанції, взяло курс на раціональне енергоспоживання, — хороший сигнал для муніципалітетів, тому що це підвищує їхню енергонезалежність”, — вважає Тетяна Вербицька, експерт з енергетичної політики, НЕЦУ.

За останнє десятиліття населеному пункту вдалося зменшили споживання газу вдвічі. Такий результат дали передовсім заходи санації, такі як утеплення стін, покрівель та заміна вікон. Крім того, у Славутичі є котельня, що працює на альтернативних видах палива — подрібненій деревині та торфі. Ця установка на 20% знизила для міста потребу у використанні газу. За словами міського голови Володимира Удовиченка, впровадження таких технологій — це ще й нові робочі місця, що вирішує питання перекваліфікації колишніх працівників ЧАЕС. Така політика допомагає Славутичу боротися із безробіттям, яке наразі складає усього 1,6%.

За більш детальною інформацією звертайтеся до прес-служби НЕЦУ:
+380 (97) 923-75-31

Довідка:
Рішення про створення Славутича було ухвалене у 1986 році після аварії на ЧАЕС. У будівництві міста, що тривало протягом двох років, брали участь представники восьми союзних республік: окрім України, — Литва, Латвія, Естонія, Грузія, Азербайджан, Вірменія, Росія, які надали свої будівельні матеріали.

Населення Славутича — близько 25 тис. — це переважно колишні мешканці Прип’яті, серед яких багато ліквідаторів. У 2001 році після закриття ЧАЕС місто пережило своєрідну економічну шокову терапію, адже свої робочі місця втратила майже третина населення.

[1] Сталий розвиток (англ. sustainable development) передбачає встановлення балансу між задоволенням потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, зокрема необхідністю мати безпечне та здорове довкілля.

 

symbol_euНЕЦУ висловлює подяку Європейському Союзу за підтримку нашої роботи. Вміст цих матеріалів є винятковою відповідальністю НЕЦУ і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу. [www.delukr.ec.europa.eu/]