Національний екологічний центр України разом із Рухом Дружини охорони природи (ДОП) організував та провів Школу молодого природоохоронця 2010 (ШМП-2010).

Школа, що стала уже восьмою школою природохоронців, проходила з 5 по 20 серпня у національному природному парку “Великий луг” (Запорізька область). Участь у школі взяли молоді члени Дружини охорони природи, Екологічного центру “Печеніги” (Харків) та НЕЦУ.

Школа проходила у наметовому містечку. Теми лекцій та занять – “Історія охорони природи”, “Громадські природохоронні організації”, “Ідеологія природоохоронних організацій”, “Основи виживання у польових умовах”, “Основи роботи з картами та орієнтування на місцевості”, “Основи та історія заповідної справи, методика створення об’єктів природно-заповідного фонду”, “Психологія сприйняття природи” та інші.

В якості практичних занять учасники школи зустрілися зі школярами, провели прес-конференції, склали картографічний план місцевості, написали пробні офіційні листи та статті (деякі з них уже опубліковані на блозі Дружини охорони природи) та навчилися розводити багаття в умовах підвищенної вологості.

Учасники обговорили ряд важливих проблем громадянського суспільства загалом та конкретні проблеми на спеціальних круглих столах. Теми круглих столів – “Поняття демократичного суспільства, громадянське суспільство, роль та історична місія ДОП у них”, “Спілкування та співробітництво між ДОП та іншими організаціями”, “Проблема випалювання сухої рослинності. Пожежі”, “Ситуація у парку імені Горького в Харкові”, “Кампанія по збереженню степів в Україні”.

Також, спільно з працівниками НПП “Великий луг” учасники школи провели акцію з прибирання прибережної зони парку та рейд по боротьбі з рибним браконьєрством, у ході якого було складено один протокол та вилучено один мішок незаконно виловленої риби. До учасників школи приєднався польський природоохоронець Кшиштоф Войцеховський: він прочитав лекції з історії охорони природи та заповідної справи у Польщі, про охорону вовків та особливості охорони природи в умовах інтеграції в Євросоюз.

Школу вдалося провести завдяки підтримці фонда імені Хайнріха Бьолля.

Детальніше про школу можна дізнатися на сайті
http://pryroda.in.ua/dop/shkola-molodogo-prirodooxrannika-2010-otchet/