3-5 червня 2016 року на території НПП “Слобожанський” сумісно з Національним екологічним центром України був проведений IV науково-методичний семінар “ГІС та заповідні території”.

Під час семінару були заслухані доповіді про дослідження природних комплексів НПП “Слобожанський”, НПП “Дворічанський”, НПП “Пирятинський” за допомогою геоінформаційних систем та даних дистанційного зондування, застосування ГІС в аналізі та плануванні рекреаційної діяльності в національних парках, про супутники Sentinel та базу даних TURBOVEG.

На майстер-класах учасники семінару навчились працювати з NextGIS Mobile та картувати межі об’єктів в OSM, практикували створення баз даних SpatialLite та обговорили можливості програми TURBOVEG, ознайомились з методикою використання API ВКонтакте для отримання даних з географічною прив’язкою.

Під час круглих столів жваво обговорювали необхідність створення баз даних з відомостями про біорізноманіттю, шляхи розвитку ГІС-товариства та можливості для національних парків. За найкращу доповідь та найкращий майстер-клас доповідачі були нагороджені призами.

Загалом у семінарі взяли участь 20 фахівців з 10 установ з 4-х областей України.

Збірник тез доповідей семінару за 2015 рік доступний для перегляду на сайті НЕЦУ.