Голосіївський ліс є територією Національного природного парку (НПП) “Голосіївський”. Нацпарк був створений Указом Президента України № 794/2007 від 27 серпня 2007 року. Так була логічно завершена історія понад 20-річної боротьби за створення НПП. Детальніше про НПП можна прочитати тут: http://pryroda.in.ua/stepan/zberezhemo-npp-golosiїvskij-razom/

Між тим, за даними ДОП «Зелене майбутнє» та Молодіжного відділення національного екоцентру України, з квітня 2009 р. в парку «Голосіївський», в самому серці НПП «Голосіївський», функціонує парк розваг «Сайклар». Парк складається з майданчиків, закріплених на висоті 11 м. над рівнем землі на соснах, з’єднаних сталевим тросом. Діяльність адміністрації парку полягає в наданні обладнання і мап-схем можливих висотних маршрутів. Парк працює з 10:00 до останнього відвідувача після 19:00. На рекламному сайті парку www.seiklar.com.ua розміщена вся інформація про розташування парку, можливі маршрути, фотографії, прайс-листи з надання послуг.

ДОП «Зелене майбутнє» та МВ НЕЦУ критично ставляться до подібних розваг з огляду на те, що вони завдають значної шкоди деревам, які слугують опорними точками маршрутів, і порушують тишу в НПП під час гніздування птахів.

У зв’язку з цим природоохоронці публічно звертаються до контролюючих органів з проханням припинити антиекологічну діяльність парку розваг на території НПП.

Природоохооронці не засуджують прагнення громадян до відпочинку як такого, однак будь-які розваги мають проводитися у межах чинного законодавства, зокрема природоохоронного.

Станом на вересень 2009 р. ДОП та МВ НЕЦУ чекають на відповідь та коментар відповідних інстанцій з цього питання. Окрім того, Національний екологічний центр України (НЕЦУ) закликає всіх небайдужих українців, передусім киян, приєднатися до громадянської кампанії на захист парку «Голосіївський» «Збережемо НПП «Голосіївський» разом!». Публікація здійснена в рамках цієї кампанії.