Національний екологічний центр України та Дружина охорони природи м. Києва оприлюднили відкрите звернення до Мінприроди та Держкомлісгоспу з пропозицією переглянути діючий підхід до санітарних рубок.

На думку природоохоронців, сучасні санітарні правила у лісах базуються на застарілих уявленнях та нормативно-правових актах про ведення лісового господарства. Окрім того, їхні масштаби та фактична безконтрольність вражають. Так, під час суцільних санітарних рубок або так званих «лісовідновних» загальна площа рубок зростає в кілька разів: у 2007 році на території Закарпатської області рубки головного користування склали 435 га, у той час як суцільні санітарні, лісовідновні та реконструктивні склали близько 1500 га.

Разом з тим, ліс, особливо старовіковий – це місце існування десятків тисяч видів організмів. Те, що вважається хворою та непотрібною у лісовому господарстві деревиною, є джерелом життя для тисяч живих істот і забезпечує екологічну рівновагу у лісі. Законодавство про охорону тваринного та рослинного світу забороняє нищити середовище існування зникаючих видів. Проте саме санітарні рубки стають однією з основних причин нищення природних лісових екосистем.

Учасники відкритого звернення пропонують держслужбовцям:

  • розробити нові правила санітарних рубок, що забороняють проведення санітарних рубок на території об’єктів природно-заповідного фонду та у природних лісах;
  • передбачити обов’язкове погодження всіх санітарних заходів у лісах з природоохоронними органами.

Для коментарів з даного питання просимо звертатись:

Богомаз Михайло, 0636190681
Сіренко Ігор, 050 5476272

Тект відкритого звернення:
http://www.necu.org.ua/zvern-minprirody-sanitar-rubky/