Національним екологічним центром України був ініційований аналіз існуючих оцінок потенціалу України щодо скорочення викидів парникових газів. Серед аналізованих досліджень є: дослідження Всесвітнього банку, Національного авіаційного університету, звіт та три Національні повідомлення зі зміни клімату в ООН та дослідження Міжнародного інституту прикладного системного аналізу.

Після аналізу були зроблені висновки, що загальним недоліком усіх офіційних звітів України є те, що вони є непрозорими з методологічної точки зору. Також було виявлено, що українські дослідження здебільшого ґрунтуються на Енергетичній стратегії України до 2030 року, яка переоцінює споживання енергії та уже зараз не реалізується. В той самий час світові дослідження доводять: потенціал України зі зниження викидів значно вищий, ніж офіційна мета. Наприклад, Міжнародний інститут прикладного системного аналізу провів дослідження, яке свідчить, що викиди парникових газів в Україні у 2020 році будуть на рівні -54% від базового 1990 року навіть без додаткових заходів для скорочення викидів.

Резюме дослідження українською

Огляд досліджень з оцінки потенціалу скорочення викидів парникових газів в Україні Повний текст дослідження на англійській мові