У Світлий День Різдва Пресвятої Богородиці в повітрі пахло домашніми чорнобривцями… а мати й батько лише подумки прощалися зі своїм єдиним сином Ярославом… 

21 вересня 2017 року українська природоохоронна спільнота прощалася з Людиною, що уособлювала цілу епоху негаласливих патріотів, цілий пласт інтелігенції, науковців нового зразка та особливе явище в екологічному русі України – Ярослав Мовчан. У тузі, сумі і скорботі були всі: студенти і викладачі, керівники і підлеглі, відомі, знані і незнані, урядовці і депутати, друзі із Національного екологічного центру України та інших партнерських громадських організацій. Знайомі, друзі та побратими Ярослава, які прибули на спільну молитву з усіх областей України та АР Крим, не могли стримувати сліз. В цей день на прощальній церемонії на Байковому кладовищі були численні представники Міністерства екології та природних ресурсів України на чолі із міністром Остапом Семераком, де свого часу працював покійний. Серед співчуваючих також екс-міністри та екс-працівники Мінприроди, які не скупилися на відверту сповідь біля труни з покійним Ярославом та на гіркі чоловічі сльози… Це була не просто церемонія прощання, це був вияв любові, вдячності, поваги й турботи, це спокута провини що не вберегли від зла, підлості і підступності недругів. 

Важко переоцінити втрату, яку ми усі понесли. Виконання ідей, задумів та планів покійного Ярослава будуть святим обов’язком його учнів та послідовників. Світла, вічна і незабутня пам’ять новопреставленому Ярославу!

Ми не можемо відобразити цю галерею

Ще фото