Національний екологічний центр України вважає, що при продовженні дії механізму «теплих кредитів» у 2017 році потрібно прийняти зміни в законодавстві для виправлення недоліків і підвищенні ефективності державної фінансової підтримки заходів із енергоефективності та енергозбереження.

НЕЦУ пропонує звертається до уряду України з проханням прийняти, а народним депутатам підтримати наступні зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженого Постановою КМУ №1056 від 17.10.2011:

  1. Надавати кредит за умови наявності 100% обліку споживання доступних комунальних послуг (газ, теплова енергія, електроенергія та вода). В іншому випадку, надавати кредит за умови, що один із планованих заходів – встановлення відповідних приладів обліку.
  2. До переліку необхідних документів, які позичальник має надати для отримання кредиту, внести відомості про обсяги споживання доступних комунальних послуг (а саме: копії платіжних документів за спожиті комунальні послуги за три повні місяці попереднього опалювального періоду).
  3. До переліку документів, які підтверджують цільове використання кредитних коштів, внести відомості про обсяги спожитих комунальних послуг після впровадження енероефективних заходів(-у) (а саме: копії платіжних документів за спожиті комунальні послуги за повний місяць опалювального сезону).
  4. Налагодити ефективний моніторинг та можливість вибіркової перевірки результатів цільового використання позичальниками кредитних коштів зі сторони відповідального органу державної влади.

Завантажити документи:

Пропозиції НЕЦУ зі змінами до Порядку використання бюджетних коштів для здійснення заходів з енергоефективності та енергозбереження (PDF)

Порівняльна таблиця змін до Порядку використання коштів для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженому постановою КМУ від 17.10.2011 №1056 (PDF)