Київська прокуратура має намір добитися скасування виділення землі у ботанічному саду імені Гришка під будівництво торговельно-розважального центру.

Таку відповідь прокуратура надіслала на запит Національного екологічного центру України.

«Вказане рішення прийняте з порушенням вимог земельного та містобудівного законодавства», – йдеться у відповіді прокуратури.

Офісний центр, який ТОВ «Янтра» планує побудувати у ботсаду, був представлений на засіданні Містобудівної ради ще у січні 2008 року.

Архітектори, що засідали, ухвалили доопрацювати містобудівне обґрунтування та визначити параметри будівництва. «Земля, яку виділили на Мічуріна, є частиною Національного ботанічного саду. Дозволивши будувати тут офісний центр, депутати Київради вкотре змінили Програму розвитку зеленої зони Києва, цього разу зменшивши її ще на 0,13 га», – заявив заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Довідка:

У лютому 2010 депутати Київської міської ради прийняли рішення про виділення землі на вулиці Мічуріна, 56 для будівництва офісно-торговельно-розважального комплексу з підземним і наземним паркінгом.

Під будівництво депутати виділили 0,87 га. Частина території за вказаною адресою (0,13 га) належить Національного ботанічного саду імені Гришка, і є землями природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

У березні заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк звернувся до київської прокуратури із проханням перевірити законність рішення Київради.

Прокуратура дослідила питання і винесла протест на рішення Київради, але 27 травня на черговому засіданні, незважаючи на опір окремих депутатів, Київрада відхилила протест прокурора.