У документальному фільмі “ПРО ЩО МОВЧАТЬ ЕНЕРГЕТИКИ?” зібрано факти, які наглядно спростовують ряд міфів, пов’язаних з будівництвом гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС) в Україні. Реальні кадри будмайданчиків Дністровської та Ташлицької ГАЕС, свідчення людей у відчаї, що зігнулись під тягарем некомпенсованих наслідків будівництва, інтерв’ю із незалежними експертами…

Громадськість, в тому числі місцеві мешканці, чують багато обіцянок від замовника проектів ГАЕС ВАТ «Укргідроенерго» про те, що будівництва ГАЕС приносить розквіт у райони – тисячі робочих місць, фінансування на покращення доріг, будівництво шкіл, ФАПів тощо. Проте, зібрані на місцях факти свідчать про протилежне – про явне погіршення якості довкілля та життя людей біля Ташлицької та Дністровської ГАЕС, про ігнорування права громадськості на участь у вирішенні питання доцільності зведення таких об’єктів та права громадян на отримання правдивої інформації щодо екологічних та соціальних ризиків пов’язаних із будівництвом та роботою ГАЕС.

Фільм в першу чергу орієнтовано на місцеве населення, зокрема місцеву владу Канівського району Черкаської області, де зараз планується відновлення будівництва Канівської ГАЕС. А також його корисно переглянути усім кому тема ГАЕС цікава та хто хоче розібратися у цій справі базуючись на фактах та оцінках незалежних експертів.

Основні матеріали для фільму були відзняті у червні-вересні 2008 року.
Тривалість фільму – 35 хв.

Будь ласка, з додатковими питаннями, а також якщо Ви хотіли б отримати безкоштовну копію фільму на DVD диску, звертайтесь до Ірини Головко, тел. 8044 238 62 60.

Коротка версія фільму: