Енергоблок №1 Южно-Української АЕС було введено в експлуатацію 31 грудня 1982 року. Проектний термін його експлуатації повинен був закінчитися 31 грудня 2012 року. Проте, ДП НАЕК “Енергоатом” було відзначено, що фактичною датою відліку початку проектного строку експлуатації енергоблоків має бути введення блока в промислову експлуатацію.

Тому, в кінці грудня 2012 року експлуатуюча організація затвердила Технічне рішення №ТР-С.3.03-210.12 «Про приведення етапу життєвого циклу «експлуатація» енергоблока №1 Южно-Української АЕС у відповідність до вимог чинних норм та правил». Згідно з яким, початок життєвого циклу «експлуатація» енергоблока було перенесено на 2 грудня 1983 року.

У цьому технічному рішенні зазначено, що у 2000 році внаслідок зміни законодавства України у сфері використання ядерної енергії та введенням визначень окремих етапів життєвого циклу ядерних установок, етапи «введення в експлуатацію» та «експлуатація» є різними етапами життєвого циклу ядерної установки. Тому, внаслідок зміни формулювань та визначень у нормативно-правових актах, термін закінчення експлуатації енергоблока був перенесений майже на один рік.

Рішення про приведення етапу життєвого циклу “експлуатація” енергоблока №1 Южно-Української АЕС у відповідність до чинних норм та правил