Українські активісти звернулись до Президента Європейського банку реконструкції та розвитку сера Суми Чакрабарті з вимогою відмовитись від фінансування подовження роботи старіючих реакторів в Україні. Протестанти оточили вхід в київський офіс ЄБРР під час прес-конференції сера Суми аби особисто вручити йому лист з поясненням небезпеки від інвестування у розвиток української ядерної програми.

«Так звана «Програма підвищення безпеки українских ядерних реакторів» може насправді обернутися ще одною ядерною катастрофою, – пояснює Юрій Урбанський, виконавчий директор Національного екологічного центру України, – Якщо ЄБРР справді хоче допомогти українцям досягти ядерної безпеки, він має сприяти їх безпечному закриттю».

«В рамках свого офіційного візиту в Україну, сер Сума не провів жодної зустрічі з громадськістю, тому ми вимушені прийти під стіни ЄБРР самі – коментує Андрій Мартинюк, Голова ради ММГО «Екоклуб» м.Рівне, – На жаль, сьогодні Чакрабарті так і не вийшов нас вислухати».

Нагадаємо, 26 лютого 2013 року ЄБРР має прийняти рішення, чи надавати Україні кредит у 300 млн євро на заходи з модернізації ядерних електростанцій. Значна частина заходів потрібна, щоб подовжити роботу старих ядерних блоків, термін роботи яких спливає протягом наступних 10 років. Фахівці громадських організацій наголошують на непередбачуваності та невиправданості ризиків від понадпроектної експлуатації старих ядерних реакторів.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Тел.: +38 094 927 02 18
E-mail: press at necu.org.ua
necu.org.ua
Національний екологічний центр України