buzky-hard

10 липня активісти, спортсмени та діячі культури проведуть на березі Південного Бугу видовищну спортивно-мистецьку акцію «Збережемо Бузький Гард разом!».

Громадські активісти таким чином звертають увагу на загрозу остаточного затоплення унікального природного та історичного об’єкту – порогів та острову Гардовий на Південному Бузі, де у XVIII столітті розміщувалась остання твердиня Війська Запорізького – Буго-Гардівська паланка. Наразі планується ще більше підняти рівень Олександрівського водосховища на Південному Бузі, внаслідок чого ці історичні території будуть остаточно втрачені. Також під затоплення потраплять землі Національного природного Парку «Бузький гард» та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя».

У програмі заходу – показові змагання із скелелазіння, театралізований козацький бій, екскурсія за участі науковців, старовинні козацькі пісні від Тараса Компаніченка та “Хореї козацької”, вогнище та юшка.

Орієнтовний час виїзду автобусом з Києва до Южноукраїнська 9 липня о 18.00, ввечері поселення в готелі в Южноукраїнську. Початок акції на узбережжі Південного Бугу (околиця м. Южноукраїнськ) о 10 липня о 9:30. Повернення до Києва 10 липня орієнтовно о 21:30.

Всім учасниками прес-туру будуть надані інформаційні матеріали про громадську кампанію «Захистимо Бузький Гард разом!», а також відео- та фотоматеріали про стан Бузького Гарду до спорудження Олександрівського водосховища.

Історичну довідку можна переглянути тут: пам’ятка «Історичний ландшафт Буго-Гардівської паланки»

Подати заявку на участь у прес-турі та отримати додаткову інформацію можна у прес-службі Національного екологічного центру України: press AT necu.org.ua, +38 096 916 07 19

Термін реєстрації на прес-тур – до 12:00, 6 липня!

Кількість місць обмежена, підтвердження Вашої участі ми надішлемо 7 липня, до 17:00