12 січня 2021 року відбулась підсумкова онлайн-прес-конференція проекту «Екосистемні послуги і гідроенергетика: пілотне застосування європейських інструментів у річкових басейнах країн Східного партнерства».

Прес-конференція проведена Міжнародною екологічною асоціацією охоронців річки «Eco-TIRAS» спільно з партнерами з Азербайджану, Вірменії та України за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках підтримки громадянського суспільства у регіоні.

Учасники прес-конференції: Ілля Тромбіцький, Ольга Казанцева, Руслан Гаврилюк, Арам Габрієлян, Ельчин Султанов та Оксана Станкевич-Волосянчук.

Експерти констатували, що гідроенергетика залишається важливою складовою енергосистем країн Східного партнерства. Крім маневрових потужностей, які необхідні для покриття пікових навантажень, гідроенергетика, в умовах зростання відновлюваної енергетики, розглядається як балансуючі потужності, потреба в яких різко зростає. Малі ГЕС розглядаються як вирішення питання електропостачання віддалених гірських регіонів.

Але чи витримають наші річки зростаючий тиск гідроенергетики в умовах зміни клімату та зменшення водності? Як оцінити вплив гідроенергетики на екосистеми річок і пов’язані екосистеми? Які екосистемні послуги річок втрачаються і деградують під впливом гідроенергетики і хто від цього втрачає? Як оцінити втрату екосистемних послуг і забезпечити їх відновлення? На ці питання намагалися знайти відповідь експерти проекту.

Переглянути прес-реліз і знайти відповіді на ці запитання ви можете нижче:

Завантажити версію українською мовою
Download English version
Descărcați versiunea în limba română
Загрузить версию на русском языке

English version