Чому 5 червня в Женеві Україну вкотре визнали порушницею міжнародного договору (1) щодо оцінки впливу проектів на довкілля та міжурядових консультацій? Як впровадження оцінки впливу на довкілля в Україні може не тільки захистити природу та інтереси громадян, але й зміцнити позиції України у Європейському Співтоваристві та сприяти євроінтеграції? Що реально може зробити нова влада, щоб з гідністю представити Україну на Нараді Сторін Оргуської Конвенції вже у липні цього року?

Ці та інші аспекти будуть висвітлені під час прес-конференції «Дбати про довкілля – жити по -європейськи», яка відбудеться 12 червня о 10:30 в УНІАН.

Співкоординатор РПР Ганна Гопко, представники екологічних організацій та експерти-юристи розкажуть, чому Україна – єдина європейська держава, яка не має повноцінного механізму оцінки впливу небезпечних проектів на довкілля (ОВД) і представлять спільну ініціативу в рамках Реанімаційного пакету реформ (РПР), покликану вирішити цю проблему – законопроект № 4972 «Про оцінку впливу на довкілля».

Законопроект № 4972 уже зібрав підтримку багатьох громадських організацій та потребує підтримки у парламенті. Під час прес-конференції організатори передадуть заяву громадськості «Підтримай законопроект №4972 – збережи довкілля» народним депутатам України.

Організатори прес-конференції: Національний екологічний центр України (НЕЦУ), Екоклуб (м. Рівне).


За більш детальною інформацією звертайтесь
:

Оксана Майборода
Екоклуб
oksana.maiboroda AT gmail.com
тел. (050)6978118

Ярослава Куцай
прес-секретар НЕЦУ
slavka.kutsay AT necu.org.ua
тел. (097) 923-75-31

(1) Конвенція про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо), ратифікована Україною 19.03.1999.